Šachy

in Domov a dekorace

Šachy

Šachy

Hrou králů, jak se šachům přezdívá můžete udělat radost jak dětem, tak dospělým.

Pro začátečníky, u kterých nevíte, jestli je hra bude bavit, můžete volit levnější variantu. Jsou to plastové figurky s papírovou šachovnicí z tvrdého papíru. Dražší variantou, ale stále za přijatelnou cenu jsou šachy v lepším provedení, dřevěné, které působí velmi elegantně. Šachovnice bývá opět z tvrdého papíru.

Dražší variantou jsou šachy uloženy v dřevěných boxech, ve kterých jsou jednotlivě upevněny do vylisovaných výplní. Šachovnicí bývá zpravidla sama dřevěná krabice, která se dá úplně otevřít a vznikne tak z ní rovná šachovnice. Figurky bývají různě vyřezávané, buď strojově, nebo ručně. I to, z jakého dřeva šachy koupíte se odrazí v ceně. Pro ty, kdo mají šachy rádi, je tohle velmi krásný a úspěšný dárek.

Speciálně pro dospělé a zároveň jako vtipný dárek jsou alkoholické šachy. Jedná se o šachovnici a figurky ze skla, průhledného na jedné straně a matného nebo kouřového na druhé. Figurky jsou zároveň skleničky, do kterých můžete dle libosti nalévat nejrůznější alkoholické nápoje.